Yeni yüzümle yine yeniden Banu’nun Dünyası

11

2005 yılında başladım ilk olarak blog yazmaya. O zaman adım Lacivert idi. Ne kadar heyecanlı, ne kadar mutluydum her gün yazarken. Yazdıkça gelen yorumlar, blog sayesinde tanıştığım insanlar, hala devam ettirdiğim dostluklarım hep bu sayede oldu. Hele bir de, dışarıda karşılaşınca, beni tanıdıklarında mutluluğum daha da artıyordu. 2012…Dile kolay yedi yıl. Sevinçler, hüzünler, kayıplar, kazançlar, geziler, yeni tatlar,yeni heyecanlar…Hepsini yazdım, hepsini paylaştım.

 Artık çok daha rahat takip edilebilir, daha renkli, daha kapsamlı bir yüzle karşınızdayım. İşte yeni yüzümle ilk yazım, ilk paylaşımlarım. Siz de benimle fikirlerinizi, yeni yüzümü ve ağacımı nasıl bulduğunuzu paylaşırsanız çok mutlu olurum. Bu yazıma yorum bırakıp, açacın kendisine ne çağrıştırdığını yazan üç okuyucum benden birer sürpriz kazanacak.

Sevgiyle kalın.

 

11 YORUMLAR

 1. Bence;mor çiçek kadını,ağzında çiçek tutan kuş barış ve huzuru,kırmızı sarkıt ise çocukluğumu(hala içimde var olan) simgeliyor…….

 2. tebrik ederim çok güzel seni yansıtan rengarenk bir sayfa olmuş hele yeni yüzün süper ilk baktığımda içime enerji yükledi ve seni anlattı senin için gibi onun üstündede herşey var süprizlere gebe yeni yolun hep güzel dostluklar renkli dünyalar getirsin :) sevgiler pozitif insan sen hep gül ki bizde gülelim….

 3. Çok güzel olduğunu söylemeliyim önce. Harika bir ağaç bu ve bana Banu’yu çağrıştırıyor. Biraz daha dikkatli bakınca; bu ağaçta, bereket,sevgi ve yaşam sevinci görüyorum. Verici bir ağaç bu,eli ve gönlü açık. Çok zarif ayrıca. İncelik akıyor çizgilerinden. Ben gerçekten ağaca bakıp bakıp söyledim. Ve sanırım ödülü hak ettim.
  Güldem

 4. Bu güzel ağaç bene : Hayatın dallı-budaklı,upuzun olduğunu ve zengin çeşitliliklerle,seslerle,yollarla ,çoşkuyla dolu olduğunu çağrıştırdı.
  Aynen Banu,sen gibi. Farklı uğraşlar, coşkuyla yaptığın paylaşımlar,cıvıldayan kızın, hayatına ve çevrene kattığın renkler.

 5. Bu ağaç bana narı hatırlattı, narın bereketi, aşağıda toprağa giriyor. toprağın bereketini, verimini alıyor. doğanın döngüsü tekrarlanıyor. Üstündeki renkli meyveler hayallerimizin tezahürü sanki. her baktığımda değişik duygular yaşayabileceğim bir tasarım.
  çok beğendim.
  Hayırlı, uğurlu olsun.

 6. Banucuğum yeniliklere, aydınlıklara bir kapı daha araladığını ve yaşamına hep katma değer ekleme çabalarını takdir ediyorum. Bu küçük ağaca gelince; bu toprağın renklerini barındırıyor her yaprağında. Farklı kültürleri birleştirerek güzelleşen ve anlam kazanan bir bütünlük ve bu bütünlüğü sağlamada kadın olmanın, anne olmanın,üretken olmanın güzelliklerini sezinliyorum.O ağacı var eden degerler umarım bundan sonrada hep varolur hayatlarımızda. Sevgilerimle başarılarının devamını diliyorumı ağacımızı yaşatmak adına…

 7. Hayat çocukla güzel kitabının kapağını anımsatıyor bana biraz. Ama bu seferki daha kişisel, daha bir dört mevsim… kışın portakalının eşsiz kokusu, narın bereketi, bahar gelince laleler açmış, yazın kirazlar…
  4 mevsim gezen kadınsın, kuşlar gibi muhabbetin de tatlı. İyi ki koymuşsun bir nazar boncuğu.
  Yeni siten hayırlı olsun

 8. Bu ağaç bence hayatı simgeliyor. Sağlık başarı mutluluk bereket hepsi içinde. Bu hayat hem seni hem bizleri temsil ediyor. Osmanlı motifleriyle de bezenince kültürel değerlerimize de sahip çıkmamızı bir kere daha hatırlatıyor. Ellerine sağlık süper olmuş Banucum:)

 9. renkler ağacın tepesinde açmış küçücük gökkuşaı gibi sevgiye dair ne varsa konmuş o renklerin üzerine umutlar sevinçler heyecanlar ışıltılar vs.. bu gökkuşağı ağacına bakıpta kim bu güzellikleri hisetmezkii :):)

 10. Banucuğum yeniliklere, aydınlıklara bir kapı daha araladığını ve yaşamına hep katma değer ekleme çabalarını takdir ediyorum. Bu küçük ağaca gelince; bu toprağın renklerini barındırıyor her yaprağında. Farklı kültürleri birleştirerek güzelleşen ve anlam kazanan bir bütünlük ve bu bütünlüğü sağlamada kadın olmanın, anne olmanın,üretken olmanın güzelliklerini sezinliyorum.O ağacı var eden degerler umarım bundan sonrada hep varolur hayatlarımızda. Sevgilerimle başarılarının devamını diliyorumı ağacımızı yaşatmak adına…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz