Kanada’da Yaşam

0

Şimdi yazının başlığına bakıp ne oluyor diyeceksiniz. Yok yok şimdilik hala başınızda ve ekranınızdayım panik yok. Kanada, sadece okul araştırması yapmak, bizim kızı orada on ay okutursak ne olur, nasıl yaşanır, ne yapmak gereklidir, ne yapmamak gereklidir diye gittiğimiz bir durak oldu Duru ile.  Uzmanlarından ve resmi kuruluşlarından kaynağında öğrenmek için gittiğim Toronto’da epey bilgiyle döndüm. Bu bilgiler asla ve asla otuz yıllık yaşayan birinin deneyimleri değildir aman ha yanlış anlaşılmasın. Sadece resmi süreçler ve en sık sorulan sorular niteliğindedir. Bir de okul, ev, sosyal hayat gibi temel konulardır.

Hatırlarsanız – hatırlamazsanız da yazı burada – Dr. Alper Mumcu’nun Kanada’da Yaşam hakkındaki yorumlarını yayınlamıştım geçtiğimiz yıllarda. Beni çok etkilemişti Alper’in anlattıkları. Başka bir açıdan bakıyordu o zaman olaya. Hatta çok da okunan bir yazımdır söylemesi ayıp ama yazması değil.

Neyse ben konuya döneyim. Topladığım bilgileri yakında bir sunumla paylaşacağım. Ha şimdi niye parayla paylaşıyorsun diyecekler de olacaktır. Birincisi bunu evimin salonunda yapmayacağım için, çay kahve kek börek gibi dinlerken motivasyonu arttıracak etkenler olacağı için, bırakın Toronto soğuğunda gezmeyi, resmi kişilerle olan paylaşımlar sırasında harcadığım zaman ve emek için, döndüğümde yine zaman ve emek harcayıp sunum haline getirdiğim için ve en önemlisi aileme ayırdığım zamandan çaldığım için…

Konuyla ilgilenenleri beklerim efendim. Yanıtlayamayacağım sorular olacaktır ama onlar için de Kanada’da sağlam, güvenilir, bilgili kişilere sorabileceğiniz adresler paylaşacağım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz