Sonbahar-Kış Kazak ve Sweatshirt Trendleri

0

Sonbahar ve kış aylarının gözdesi kazak ve sweatshirtler, bu sezon ezber bozacak gibi görünüyor. Benim de sonbahar-kış kombinlerinde en sık tercih ettiği bu parçalar, yeni sezonda bambaşka modellerle dikkat çekiyor. Örneğin bir süredir günümüz modasına hakim olan geçmişe dönük tasarımların etkisiyle, 90’lı yılların kalçaya kadar inen bol kesimli ve omuz, göğüs işlemeli kazakları yeniden trendler arasında. Sweatshirtlerde ise baskılı kumaşların yerini ip detayları ve büyük nakışlar almış durumda.

Omuz ve Bilek Detaylı Kazak Trendi

Desenlerin ve çok renkliliğin geri planda kaldığı kadın trikolarda bu sezon hareketin omuz ve bilek çevresine verildiği görülüyor. Koyu renklerin ve mat tonların ağırlıkta olduğu parçaların omuzlarında; ya aynı ya da kontrast renklerde çapraz ipler kullanılıyor. Bazı modellerde ise omuzlarda küçük bir pencere açılmış ya da pileler kullanılmış. Bunların yanı sıra trendler arasında düşük omuzlu kazak modelleri görmek de mümkün. Bileklerde ise kurdele detayları ile fırfırlar göze çarpıyor. Klasik giyinmeyi sevenlerin uzun veya kısa eteklerle kombinleyebileceği bu parçalar ile oldukça şık bir görünüm elde edilebilir.

Boncuk ve İşleme Aplikeli Kazak Trendi

İşlemeli kazak modelleri bu sezonun en popüler trendlerinden. Boncuk detayları bazı işlemelerin üzerinde olduğu gibi tüm kazağı kaplayabiliyor ya da kol hizasında yoğunlaşabiliyor. Bazı triko modellerinin bel hizasında olacak şekilde kısa, bazılarının ise aksine uzun ve salaş olarak tasarlandığı dikkat çekiyor. İşlemelerin çok renkli oluşu bu modelleri çeşitli renklerle kombinlemek adına oldukça elverişli hale getiriyor.

Nakışlı Sweatshirt Trendi

İşleme trendi, kadın sweatshirt modellerine de yansıyor. Daha çok spor giyinmeyi sevenlerin tercih ettiği sweatshirt’ler; göğüs, sırt ve kol bölgesindeki nakışlarla daha klasik hale geliyor. Bol kesimli olanların etekleri, lastik kullanılarak toparlanmış. Bazıları da önleri kısa arkası uzun tunik şeklinde tasarlanmış. Büyük nakışlar, sweatshirt’lerin kapüşon kısmını ihmal etmeyerek, kapüşonlu modellere de bambaşka bir hava katıyor. Nakışlarla biraz daha şık bir görünüm kazanan bu modeller, jeanlerle olduğu kadar eteklerle de rahatlıkla kullanılabilir.

Kapüşonlu ve İp Detaylı Sweatshirt Trendi

İp detayları popüler olunca sweatshirtlerde de kullanılmaya başlandı. Bu sezon boğaz kısmında fermuarların, düğmelerin ve lastiklerin yerini iplerin aldığını görüyoruz. Bazılarının derin dekolteli olarak tasarlandığı modellerde kalın çapraz ipler kullanılıyor. Bazılarında ise ipler omuzu açık bırakan yakayı bağlayarak askı şeklinde değerlendiriliyor. Belki de modası hiç geçmeyecek olan kapüşonlu sweatshirt modellerinde de bu derin çapraz ipleri görebiliyoruz. Özellikle de spor giyinmeyi rutin haline getirenlerin, bu modelleri bonprix ile kolayca kombinleyeceğini düşünüyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz