Nereye Katılsak

Bodrum Müzik Festivali’nde Çocuk Atölyeleri

27 Temmuz 2017

Bu aralar yolunuz Bodrum’a düşerse hele bir de çocuğunuz varsa çok güzel aktiviteler sizi bekler. 12 – 16 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek Bodrum Müzik Festivali, Sahne İstanbul’un yürüteceği Çocuk Atölyeleri’ne ev sahipliği yapıyor.. 13 – 15 Ağustos tarihleri arasında her gün 13.30’da TED Koleji’nde yer alacak atölyelerde 7 – 12 yaş aralığındaki çocuklar klasik müzik ekseninde çeşitli aktivitelerde bulunacak.

Çocukların önce bir karakter yaratıp ardından bulundukları alandaki nesneleri ve sesleri kullanarak o karaktere bir ses vermesi ve bu sesle o karakterin hikâyesini anlatmasının istendiği “Nesi Var, Sesi Var!” atölyesi 13 Ağustos günü düzenlenecek. Atölye, küçük bedenlerdeki tüm duyuları devreye sokarak, onlara bir tür “ıraksak düşünce” egzersizi yaptırmayı hedefliyor. Atölyenin sonunda çocukların yarattığı karakterler oyun hamurlarıyla şekillenecek.

“İçimdeki Çocuk” ritim-dans atölyesinde 14 Ağustos’ta Schumann, Debussy veya Tchaikovsky gibi bestecilerin çocuklar için yazdıkları eserler çocuklara dinletilecek ve küçük eleştirmenler eserlere, müzik, ritim, hikâye veya dans gibi kendi istedikleri bir yöntemle yanıt verecekler. Çalışmanın plastik sanatlar atölyesi ise 15 Ağustos’ta gerçekleşecek. Çocuklar bu kez bestecilerin eserlerini dinleyip, kendilerini bu kez resimlerle, oyun hamurundan maske yaparak veya hikâye anlatarak ifade edecek.

Uluslararası D-Marin Klasik Müzik Festivali’nin 12 yıllık mirasını devralan Bodrum Müzik Festivali, Doğuş Grubu, Audi ve D-Marin ana sponsorluğuyla 12-16 Ağustos 2017 tarihleri arasında konserlere, klasik müzik etrafında şekillenen sinema, çağdaş sanat, edebiyat, çocuk atölyeleri, gastronomi gibi farklı disiplinlerden deneyimlere ve klasik müzikle iç içe geçen rehberli turlara, Bodrum’un simgesel mekanlarında ev sahipliği yapacak.

Mobilet iOS ve Android uygulamaları ile mobilet.com üzerinden alınabilen festival biletlerinin tüm gelirleri Tohum Otizm Vakfı’na ve Bodrum Sağlık Vakfı’na bağışlanıyor.

Festivali Yakından Takip Etmek İçin:

www.bodrummuzikfestivali.com

facebook.com/bodrummuzikfestivali

instagram.com/bodrummuzikfestivali

#bodrummuzikfestivali

#bodrummusicfestival

No Comments

Leave a Reply

Berlin in Berlin ödül almış, ödülden çok filmdeki erotik sahne konuşuluyor, Uğur Mumcu öldürülmüş…Nihan’ın iki ülke ve 20 yıllık zaman dilimini kapsayan hikayesinin arka fonunda Türkiye’nin o yıllardaki sosyal ve siyasi panoraması var…

Kitabı okurken Banu Tozluyurt’un tanınmış yazarlara; bir Banu’luk yer açın ben geliyorum diyen ayak sesleri duyuluyor…

Nihan, Kamer ve Seval’i babaları cumartesi günleri halaları Ayla’nın oturduğu Kadıköy’e götürürdü. Belki de balıkçılar çarşısında balık alırken yanlarından geçtiniz. Ya da Üsküdar’dan Nihan’la aynı vapura bindiniz, yanyana oturdunuz… Hikayedeki gerçeklik duygusu o kadar geçiyor ki insana sokakta yürüyen bir genç kıza acaba bu Nihan’mı diye bakabilirsiniz…

Lale Celepoğlu

D & R    /    İdefix    /    Kitap Yurdu    /    Babil.com