Öyle bir geçecek ki cumartesi…

1

12  Mayıs cumartesi gününden bahsediyorum. O kadar güzel etkinlikler, açılışlar var ki ebeveyn ve çocukları için. Ah yine eskiye gideceğim, kızımın iki üç yaşlarında olduğu yıllara. Aktivite bulacağım diye araştırmadığım dergi, internet sitesi, tek tük blog ne varsa içinde kaybolurdum. (kaybolacak kadar da bir kaynak yoktu).Şimdi her hafta sonu için inanılmaz güzel, yaratıcı, ruhsal gelişimi sağlayan aktiviteleri duyuyorum ve çok da mutlu oluyorum. Tabi bazen çakışan programlar oluyor aynı bu cumartesi olduğu gibi. Ama en azından birbiriyle kesişmeyen ya da birbirine yakın mekanlardakileri seçerek ya da önceliklerinize göre karar vererek hem keyifli hem kaliteli vakit geçirebilirsiniz.

İlki, biz yani Sınır Tanımayan Ebeveynler Topluluğu Derneği (STET), Anneler Gününü Doğum fotoğrafçıları Ayça Oğuş Bige Yalın ve Özlem Turan’ın ‘DOĞUM VE YENİ DOĞAN FOTOĞRAFLARI’ sergisiyle ADDRESİSTANBUL’DA kutluyor. Aynı etkinlikte ben de Hayat Çocukla Güzel adlı kitabımı imzalıyor olacağım. Harika katılımcılarıyla sürpriz hediyeler sizleri ve çocuklarınızı bekliyor.

İkinci etkinlik; Gymboree’nin yardım amaçlı çıkarttığı “Gymboree Annelerinden Çocuklarının Çok Sevdiği Yemek Tarifleri” kitabının da lansmanı. Gymboree Türkiye Adıyaman’da gerçekleştirdiği üç derslikli anaokulu projesinin ardından ikinci anaokulunu da hayata geçirmek üzere , 150 kadar genç annenin yemek tariflerinden oluşan bir kitap projesine imza attı ve işte bunu tanıtmak için tüm anneleri ve çocukları  12:30-14:00 arası Gymboree Ulus’a bekliyor. Çocuklar için özel fotoğraf çekimi, resim aktivitesi, yemek…Aman sakın rezervasyon yaptırmadan gitmeyin.

Son etkinlik;  Kozyatağı Rotary Kulübü tarafından düzenlenen “Kitap Şenliği” .  12 ve 13 Mayıs tarihlerinde, Kadıköy Yoğurtçu Parkı’nda düzenlenecek şenlikte 30 tane yayınevi birbirinden güzel kitap seçenekleriyle yer alacak. Bununla birlikte gün boyu çeşitli saatlerde yazarlar kitaplarını imzalayacaklar. Ayrıca şenlik esnasında sürekli bir aktivite olacak: yazarlarla sohbet, müzik, folklor gösterisi.

Her iki günde de saat 11:00 ile 18:00 arasında gerçekleşecek bu harika şenlik esnasında sevgili Defne Ongun Müminoğlu Tırtıl Kids Kitabevi’nden seçtiği kitaplarla cumartesi günü saat 11:00 ve 13:00’te okuma yapacak. Pazar günü ise  Enka Okulları Anaokulu Kütüphane Öğretmeni Ebru Büyükçakar  11:00 ve 15:00’te okuma yapacak. Okumalar genelde 3-6 yaş arası için planlanıyor. Ancak kitap okumayı ve hikâye dinlemeyi seven tüm çocukları bekliyorlar. Tüm aktivitelere katılabilmeniz dileğiyle…

 

1 Yorum

  1. tebrik, tebrik, tebrik…
    benim kafamdaki bir proje oyun parklarında gönüllü büyüklerin çocukları yanlarına çağırmaları ve onlara topluca kitap okumaları…çocukların da onları can kulağıyla dinlemesi:-) yazını okuyunca hayalim aklıma geldi.
    sevgiler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz